Sanal Spiker


 

Giriş

Sanal Spiker cihazı; fuarlar, mağazalar, avm’ler, kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler ve daha bir çok yerde kullanılmak üzere tasarlanıp üretilmektedir. Bulunduğu yerde ilgi odağı olan cihaz, projeksiyon yöntemiyle bir hologram oluşturmakta ve bu sayede içerisinde sanal bir insan görünümü ve sesiyle tanıtım veya sunum yapabilmektedir.

Özellikleri

Herhangi bir ekstra donanıma gerek duymadan cihaz kısa sürede kurulur ve fişe takılıp direkt olarak çalıştırılabilir. Sanal spiker cihazı temelde bir projeksiyon kabini ve pleksiglas hologram ekranından oluşmaktadır. Kabin içerisinde videoyu oynatan kompakt bir bilgisayar, bir ses sistemi ve uygun özelliklerde bir projektör bulunur. Projeksiyon kabini istenilen renkte üretilebilir. Cihaz kızılötesi bir algılayıcı aracılığı ile önünde bir hareket tespit ettiğinde bekleme konumundan konuşma (sunum) konumuna geçer. Bu sayede gereksiz ses kirliği oluşturmaz.

Detaylar

Sunumda kullanılacak model (yani sanal spiker) bay veya bayan olabilir, kıyafeti tercihe göre seçilebilir. Tanıtım metni müşterimiz tarafından hazırlanır. Sunum videosu Full HD çözünürlükte ve profesyonel seslendirme ekipmanıyla kaydedilir. İyi bir sunum için tanıtım videosunun uzunluğunun optimal olarak 2 dakika civarında olması önerilir. Göstermek istediğiniz logolar, yazılar ve benzeri görseller tanıtımın bütünlüğünü bozmayacak şekilde video sunumuna dahil edilebilir. Model aynı kalmak şartıyla sunum videosu daha sonradan değiştirilmeye müsaittir.