Yemek Menü Fotoğraf Çekimi


 

Restoran ve Kafe menüleri veya sadece reklam amacıyla yiyecek ve içeceklerin belli bir kompozisyon dahilinde fotoğraflanması sürecidir. Dikkat çekici ve iştah açıcı görseller elde etmek için özel kamera lensleri ve ışıkları kullanmak her zaman yeterli olmayabilir. Bu fotoğraflarda kompozisyon ve tasarım da çok önemlidir. Masa tasarımında çeşitlemeler yapmak, uygun zeminler, arka planlar ve aksesuarları yerinde kullanmak da son derece önem arzeder. Fotoğrafçılığın yaratıcı çalışma ile emek harcanması gereken dallarından biridir. Fotoğrafların renk ve ışık ayarları sonradan bilgisayarda düzenlenerek nihai görüntüler elde edilmektedir.

 

Nasıl çalışıyoruz ?

Fotoğraflanması istenen yiyecek gruplarının önceden bir listesi yapılır. Çekim günü taze hazırlanan yemekler tarafımızca hazırlanan ve ilgili aksesuarlarla süslenen uygun ve şık bir zemin üzerinde, doğru ışıkta fotoğraflanır.

Yemek fotoğrafı (Menü) çekimi titizlik gerektiren bir süreçtir. Işık veya çekim açısındaki en küçük bir hata, ya da yanlış kullanılan bir aksesuar fotoğrafın istenen özellikte olmasını engelleyebilir.

Sosyal medyada, menülerde, tanıtım afişlerinde kullanılan bu görseller profesyonel olarak fotoğraflanmalıdır.